YDPK1012-153K Power Inductor Through hole Component (THT),D12xL15mm 15mH 10% 120mA 25Ohm
YDPK1012-153KModel Number
Mfg. Date Code:In Stock
Tolerance:10%
Media Available:As Datasheet
Inductance:15mH
Package / Case:Through hole Component (THT),D12xL15mm
Current Rating (amps):As per Datasheet
Current - Saturation:120mA
DC Resistance (DCR):Optimized for High Efficiency
CZSKU:LC0200553
Model Number
YDPK1012-153K
Tolerance
10%
Inductance
15mH
Package / Case
Through hole Component (THT),D12xL15mm
Current - Saturation
120mA