YDPK0912-102K Power Inductor Through hole Component (THT),D11xL15mm 1mH 10% 1A 2Ohm
YDPK0912-102KModel Number
Mfg. Date Code:In Stock
Tolerance:10%
Media Available:As Datasheet
Inductance:1mH
Package / Case:Through hole Component (THT),D11xL15mm
Current Rating (amps):As per Datasheet
Current - Saturation:1A
DC Resistance (DCR):Optimized for High Efficiency
CZSKU:LC0180715
Model Number
YDPK0912-102K
Tolerance
10%
Inductance
1mH
Package / Case
Through hole Component (THT),D11xL15mm
Current - Saturation
1A