XC6504A1517R-G Original IC REG LIN 1.5V 150MA USPN 4B02 Electronic Components Integrated Circuit Power Management (PMIC) 4 XFDFN
Store rating:4.6
(3 reviews)
Attributes
Surface MountMounting Type
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out RegulatorsFunctional Application
XC6504A1517R-GModel Number
ChinaPlace of Origin
OriginalBrand Name
4 XFDFNPackaging
Series:Power Management (PMIC)
Describe:IC REG LIN 1.5V 150MA USPN 4B02
Number of Regulators:1
Current Output:150mA
Current Quiescent (Iq):1.27
Key attributes
Mounting Type
Surface Mount
Functional Application
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out Regulators
Model Number
XC6504A1517R-G
Place of Origin
China
Brand Name
Original
Packaging
4 XFDFN
Series
Power Management (PMIC)
Describe
IC REG LIN 1.5V 150MA USPN 4B02
Number of Regulators
1
Current Output
150mA