TZX8V2B-TAP Diodes Bom Service Electronic Component DO-204AH, DO-35, Axial DIODE ZENER 8.2V 500MW DO204AH In Stock
Store rating:4.6
(3 reviews)
Attributes
Through HoleMounting Type
ZenerFunctional Application
TZX8V2B-TAPModel Number
ChinaPlace of Origin
OriginalBrand Name
DO-204AH, DO-35, AxialPackage / Case
Description:DIODE ZENER 8.2V 500MW DO204AH
Package:Tape & Box (TB)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):8.2 V
Power - Max:500 mW
Impedance (Max) (Zzt):20 Ohms
Key attributes
Mounting Type
Through Hole
Functional Application
Zener
Model Number
TZX8V2B-TAP
Place of Origin
China
Brand Name
Original
Package / Case
DO-204AH, DO-35, Axial
Description
DIODE ZENER 8.2V 500MW DO204AH
Package
Tape & Box (TB)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
8.2 V
Power - Max
500 mW
Impedance (Max) (Zzt)
20 Ohms