Store rating:4.8
(1066 reviews)
ABELOE (HK) TECHNOLOGY CO., LIMITED
Custom Manufacturer
3 yrs
HK
Attributes
TFTType
800x600Resolution
IPSDisplay Type
WLEDBacklight Type
400Brightness
TIANMABrand
Display Size:10.4 Inch
Place of Origin:Guangdong, China
Supplier Type:Factory
Brand Name:TIANMA
Operating Temperature:-20 ~ 70 °C
Screen Size:10.4 inch
Communication Interface:LVDS
LCD Type:a-Si TFT LCD
Contrast Ratio:1500:1 (Typ.)(TM)
Brightness:400 nits
Color:262K 50%NTSC
Response Time:10/15 (Typ.)(Tr+Td) ms
Signal Type:20 pins LVDS
Model Number:TM104SDH01-00
Operating voltage:3.3V(Typ.)
WEIGHT:288g (Typ.)
Viewing Angle:70/70/60/70 (Typ.)(CR 10)
Key attributes
Type
TFT
Resolution
800x600
Display Type
IPS
Backlight Type
WLED
Brightness
400
Brand
TIANMA
Display Size
10.4 Inch
Place of Origin
Guangdong, China
Supplier Type
Factory
Brand Name
TIANMA
Operating Temperature
-20 ~ 70 °C
Screen Size
10.4 inch
Communication Interface
LVDS
LCD Type
a-Si TFT LCD
Contrast Ratio
1500:1 (Typ.)(TM)
Brightness
400 nits
Color
262K 50%NTSC
Response Time
10/15 (Typ.)(Tr+Td) ms
Signal Type
20 pins LVDS
Model Number
TM104SDH01-00
Operating voltage
3.3V(Typ.)