TCR3UG11A,LF(S 300 MA LDO REGULATOR, 1.1 V, WCS Electronic Components Trade Power Management (PMIC) BOM IC In Stock 4 XFBGA, WLC
Store rating:4.6
(3 reviews)
Attributes
Surface MountMounting Type
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out RegulatorsFunctional Application
TCR3UG11A,LF(SModel Number
ChinaPlace of Origin
OriginalBrand Name
4 XFBGA, WLCSPPackaging
Series:Power Management (PMIC)
Describe:300 MA LDO REGULATOR, 1.1 V, WCS
Number of Regulators:1
Current Output:300mA
Current Quiescent (Iq):680
Key attributes
Mounting Type
Surface Mount
Functional Application
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out Regulators
Model Number
TCR3UG11A,LF(S
Place of Origin
China
Brand Name
Original
Packaging
4 XFBGA, WLCSP
Series
Power Management (PMIC)
Describe
300 MA LDO REGULATOR, 1.1 V, WCS
Number of Regulators
1
Current Output
300mA