SOT-23-6 XN0460100L Authorized Distributor Components Electronic Transistors TRANS NPN/PNP 50V 100MA MINI6-G1
Store rating:4.6
(3 reviews)
Attributes
Surface MountMounting Type
Bipolar (BJT)Functional Application
XN0460100LModel Number
ChinaPlace of Origin
OriginalBrand Name
SOT-23-6Package / Case
Description:TRANS NPN/PNP 50V 100MA MINI6-G1
Package:Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel
Transistor Type:1 NPN, 1 PNP
Current - Collector (Ic) (Max):100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown:50V
Power - Max:300mW
Frequency - Transition:150MHz, 80MHz
Key attributes
Mounting Type
Surface Mount
Functional Application
Bipolar (BJT)
Model Number
XN0460100L
Place of Origin
China
Brand Name
Original
Package / Case
SOT-23-6
Description
TRANS NPN/PNP 50V 100MA MINI6-G1
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel
Transistor Type
1 NPN, 1 PNP
Current - Collector (Ic) (Max)
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown
50V
Power - Max
300mW
Frequency - Transition
150MHz, 80MHz