SDRH105R-470MT Power Inductor SMD,10.3x10.5mm 47uH 20% 2.35A 122mOhm
Store rating:4.8
(17 reviews)
Attributes
Power InductorType
Surface Mount / Through HoleMounting Type
SDRH105R-470MTModel Number
CZChipsBrand Name
VHF/UHF Circuits, RF Filters, OscillatorsApplication
StandardRated Power
Place of Origin:Guangdong, China
Mfg. Date Code:In Stock
Tolerance:20%
Operating Temperature:contact us
Temperature Coefficient:As Datasheet
Media Available:As Datasheet
Inductance:47uH
Package / Case:SMD,10.3x10.5mm
Current Rating (amps):As per Datasheet
Current - Saturation:2.35A
DC Resistance (DCR):Optimized for High Efficiency
CZSKU:LC0179085
Key attributes
Type
Power Inductor
Mounting Type
Surface Mount / Through Hole
Model Number
SDRH105R-470MT
Brand Name
CZChips
Application
VHF/UHF Circuits, RF Filters, Oscillators
Rated Power
Standard
Place of Origin
Guangdong, China
Mfg. Date Code
In Stock
Tolerance
20%
Operating Temperature
contact us
Temperature Coefficient
As Datasheet
Media Available
As Datasheet
Inductance
47uH
Package / Case
SMD,10.3x10.5mm
Current Rating (amps)
As per Datasheet
Current - Saturation
2.35A