No reviews yet
Attributes
MicrocontrollersFunctional Application
StandardOutput Type
SAK-TC297TF-128F300N BCManufacturer Part Number
Component & PartProduct Completion Type
EmbeddedSeries
Surface MountMounting Type
Brand Name:Original
Place of Origin:China
Description:IC MCU 32BIT 8MB FLASH 292LFBGA
Application:Electronic Circuit Components
Features:Electronics Parts Components
Output Voltage:1.17V ~ 5.5V
Package:Tape & Reel (TR)
Product Status:Active
Core Processor:TriCore
Core Size:32 Bit Tri Core
Speed:300MHz
Number of I/O:-
Program Memory Size:8MB (8M x 8)
RAM Size:726K x 8
Data Converters:A/D 72x12b SAR, Sigma
Program Memory Type:FLASH
Key attributes
Functional Application
Microcontrollers
Output Type
Standard
Manufacturer Part Number
SAK-TC297TF-128F300N BC
Product Completion Type
Component & Part
Series
Embedded
Mounting Type
Surface Mount
Application
Electronic Circuit Components
Features
Electronics Parts Components
Output Voltage
1.17V ~ 5.5V
Description
IC MCU 32BIT 8MB FLASH 292LFBGA
Brand Name
Original
Place of Origin
China
Package
Tape & Reel (TR)
Product Status
Active
Core Processor
TriCore
Core Size
32 Bit Tri Core
Speed
300MHz