No reviews yet
Attributes
MicrocontrollersFunctional Application
StandardOutput Type
SAK-TC234L-24F200F ABManufacturer Part Number
Component & PartProduct Completion Type
EmbeddedSeries
Surface MountMounting Type
Brand Name:Original
Place of Origin:China
Description:IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 144TQFP
Application:Electronic Chips Component
Features:Bom Service Electronic Component
Output Voltage:1.17V ~ 5.5V
Package:Tape & Reel (TR)
Product Status:Obsolete
Core Processor:TriCore
Core Size:32 Bit Single Core
Speed:200MHz
Number of I/O:120
Program Memory Size:1.5MB (1.5M x 8)
RAM Size:192K x 8
Data Converters:A/D 24x12b SAR
Program Memory Type:FLASH
Key attributes
Functional Application
Microcontrollers
Output Type
Standard
Manufacturer Part Number
SAK-TC234L-24F200F AB
Product Completion Type
Component & Part
Series
Embedded
Mounting Type
Surface Mount
Application
Electronic Chips Component
Features
Bom Service Electronic Component
Output Voltage
1.17V ~ 5.5V
Description
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 144TQFP
Brand Name
Original
Place of Origin
China
Package
Tape & Reel (TR)
Product Status
Obsolete
Core Processor
TriCore
Core Size
32 Bit Single Core
Speed
200MHz