S-812C52AY-B2-U Original Ic Integrated Circuit TO 226 3, TO 92 3 (TO 226AA) IC REG LINEAR 5.2V 75MA TO92 3
Store rating:5.0
(3 reviews)
LINPO PRECISION LIMITED
Multispecialty Supplier
2 yrs
HK
Attributes
Through HoleMounting Type
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out RegulatorsFunctional Application
S-812C52AY-B2-UModel Number
ChinaPlace of Origin
OriginalBrand Name
TO 226 3, TO 92 3 (TO 226AA)Packaging
Series:Power Management (PMIC)
Describe:IC REG LINEAR 5.2V 75MA TO92 3
Number of Regulators:1
Current Output:75mA
Current Quiescent (Iq):500 nA
Key attributes
Mounting Type
Through Hole
Functional Application
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out Regulators
Model Number
S-812C52AY-B2-U
Place of Origin
China
Brand Name
Original
Packaging
TO 226 3, TO 92 3 (TO 226AA)
Series
Power Management (PMIC)
Describe
IC REG LINEAR 5.2V 75MA TO92 3
Number of Regulators
1
Current Output
75mA