REG104FA-3.3KTTTG3 TO 263 6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO 263BA IC REG LIN 3.3V 1A DDPAK/TO263 5 Authorized Distributor Electronic
Store rating:4.6
(3 reviews)
Attributes
Surface MountMounting Type
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out RegulatorsFunctional Application
REG104FA-3.3KTTTG3Model Number
ChinaPlace of Origin
OriginalBrand Name
TO 263 6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO 263BAPackaging
Series:Power Management (PMIC)
Describe:IC REG LIN 3.3V 1A DDPAK/TO263 5
Number of Regulators:1
Current Output:1A
Current Quiescent (Iq):0.7 mA
Key attributes
Mounting Type
Surface Mount
Functional Application
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out Regulators
Model Number
REG104FA-3.3KTTTG3
Place of Origin
China
Brand Name
Original
Packaging
TO 263 6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO 263BA
Series
Power Management (PMIC)
Describe
IC REG LIN 3.3V 1A DDPAK/TO263 5
Number of Regulators
1
Current Output
1A
Current Quiescent (Iq)
0.7 mA