Power Management (PMIC) NCP1129BP100G 8 DIP , 7 Leads Electronic Circuit Components Original
Store rating:4.6
(3 reviews)
Attributes
ChinaPlace of Origin
Tube,TubePackaging Type
AC DC Converters, Offline SwitchesApplication
Integrated Circuits ChipFeatures
650VVoltage Breakdown
FlybackTopology
Frequency Switching:100kHz
Power (Watts):43 W
Control Features:-
Key attributes
Place of Origin
China
Packaging Type
Tube,Tube
Application
AC DC Converters, Offline Switches
Features
Integrated Circuits Chip
Voltage Breakdown
650V
Topology
Flyback
Frequency Switching
100kHz
Power (Watts)
43 W