Power Management (PMIC) NCP11184A065PG 8 DIP , 7 Leads Electronic Circuit Components In Stock
Store rating:4.6
(3 reviews)
Attributes
ChinaPlace of Origin
TubePackaging Type
AC DC Converters, Offline SwitchesApplication
Electronics Components OnlineFeatures
800VVoltage Breakdown
FlybackTopology
Frequency Switching:65kHz
Power (Watts):45 W
Control Features:EN
Key attributes
Place of Origin
China
Packaging Type
Tube
Application
AC DC Converters, Offline Switches
Features
Electronics Components Online
Voltage Breakdown
800V
Topology
Flyback
Frequency Switching
65kHz
Power (Watts)
45 W