PNLS6012-100M 10UH Power Inductor SMD,6x6mm ( Inductance: )( Precision: 20% Rated Current: 1A )
Store rating:4.8
(17 reviews)
Attributes
Power InductorType
Surface Mount / Through HoleMounting Type
PNLS6012-100M 10UHModel Number
CZChipsBrand Name
VHF/UHF Circuits, RF Filters, OscillatorsApplication
StandardRated Power
Place of Origin:Guangdong, China
Mfg. Date Code:In Stock
Tolerance:20%
Operating Temperature:contact us
Temperature Coefficient:As Datasheet
Media Available:As Datasheet
Inductance:10uH
Package / Case:SMD,6x6mm
Current Rating (amps):As per Datasheet
Current - Saturation:1A
DC Resistance (DCR):Optimized for High Efficiency
CZSKU:LC0201675
Key attributes
Type
Power Inductor
Mounting Type
Surface Mount / Through Hole
Model Number
PNLS6012-100M 10UH
Brand Name
CZChips
Application
VHF/UHF Circuits, RF Filters, Oscillators
Rated Power
Standard
Place of Origin
Guangdong, China
Mfg. Date Code
In Stock
Tolerance
20%
Operating Temperature
contact us
Temperature Coefficient
As Datasheet
Media Available
As Datasheet
Inductance
10uH
Package / Case
SMD,6x6mm
Current Rating (amps)
As per Datasheet
Current - Saturation
1A
DC Resistance (DCR)
Optimized for High Efficiency
CZSKU
LC0201675
Packaging and delivery
Selling Units
Single item
Single package size
20X15X3 cm
Single gross weight
0.500 kg
Lead time
Customization options
BOM(+ from /Min. order: 100 pieces)
OEM ODM(+ from /Min. order: 100 pieces)
SMT(+ from /Min. order: 100 pieces)
PCB PCBA(+ from /Min. order: 100 pieces)
View details
Product descriptions from the supplier
Warning/Disclaimer
California Proposition 65 Consumer Warning
Minimum order quantity: 10 pieces
Variations
Select now
规格
PNLS6012-100M 10UH