PE44820B-X 1.7GHz ~ 2.2GHz 32-QFN (5x5) RF IC Phase Shifter for Radar Modules and Modems"
No reviews yet
Attributes
STANDARDprotocol
standardAntenna Type
standardUtilized IC / Part
pSemiBrand Name
PE44820B-XManufacturer Part Number
Surface MountMounting Type
Place of Origin:original
Description:IC PHASE SHIFT 8-BIT 32-QFN
Application:standard
Series:-
Features:standard
Frequency:standard
Sensitivity:-106dBm
Power - Output:21dBm
Data Rate:new
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Current - Receiving:71mA ~ 82mA
Memory Size:-
Key attributes
protocol
STANDARD
Antenna Type
standard
Utilized IC / Part
Brand Name
pSemi
Manufacturer Part Number
PE44820B-X
Mounting Type
Surface Mount
Place of Origin
original
Description
IC PHASE SHIFT 8-BIT 32-QFN
Application
Series
Features
Frequency
Sensitivity
-106dBm
Power - Output
21dBm
Data Rate
new
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Current - Receiving
71mA ~ 82mA