Ortustech COM50T5123XLC 5inch 320*240 High Brightness IPS LCD Display
No reviews yet
Attributes
TFTType
5.0inchDisplay Size
JapanPlace of Origin
WholesaleSupplier Type
OrtustechBrand Name
320*240Resolution
Display Mode:IPS, Normally White, Transmissive
Active Area:100.8(W)*75.6(H) mm
Outline Size:108.3(W)*87.55(H)*3.2(D) mm
Signal Interface:Parallel RGB (1 ch, 6/8-bit) 67 pins FPC
Viewing Angle:80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Brightness:600 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:400:1 (Typ.) (TM)
Operating Temp.:-20 ~ 70 °C
Storage Temp.:-30 ~ 80 °C
Key attributes
Type
TFT
Display Size
5.0inch
Place of Origin
Japan
Supplier Type
Wholesale
Brand Name
Ortustech
Resolution
Display Mode
IPS, Normally White, Transmissive
Active Area
100.8(W)*75.6(H) mm
Outline Size
108.3(W)*87.55(H)*3.2(D) mm
Signal Interface
Parallel RGB (1 ch, 6/8-bit) 67 pins FPC
Viewing Angle
80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Brightness
600 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio
400:1 (Typ.) (TM)
Operating Temp.
-20 ~ 70 °C
Storage Temp.
-30 ~ 80 °C