Store rating:4.8
(1066 reviews)
ABELOE (HK) TECHNOLOGY CO., LIMITED
Custom Manufacturer
3 yrs
HK
Attributes
TFTType
1920X1080Resolution
IPSDisplay Type
WLEDBacklight Type
1000Brightness
TIANMABrand
Display Size:11.6 Inch
Place of Origin:Guangdong, China
Supplier Type:Factory
Brand Name:TIANMA
Operating Temperature:-20 ~ 70 °C
Screen Size:11.6 inch
Communication Interface:LVDS
LCD Type:a-Si TFT LCD
Contrast Ratio:900:1 (Typ.)(TM)
Brightness:1000 nits
Color:16.7M 70%NTSC
Response Time:35 (Typ.)(Tr+Td) ms
Signal Type:30 pins LVDS
Model Number:TM116VDSP03-01
Operating voltage:3.3V(Typ.)
WEIGHT:TBD
Viewing Angle:88/88/88/88 (Typ.)(CR 10)
Key attributes
Type
TFT
Resolution
1920X1080
Display Type
IPS
Backlight Type
WLED
Brightness
1000
Brand
TIANMA
Display Size
11.6 Inch
Place of Origin
Guangdong, China
Supplier Type
Factory
Brand Name
TIANMA
Operating Temperature
-20 ~ 70 °C
Screen Size
11.6 inch
Communication Interface
LVDS
LCD Type
a-Si TFT LCD
Contrast Ratio
900:1 (Typ.)(TM)
Brightness
1000 nits
Color
16.7M 70%NTSC
Response Time
35 (Typ.)(Tr+Td) ms
Signal Type
30 pins LVDS
Model Number
TM116VDSP03-01
Operating voltage
3.3V(Typ.)