Original New Laptop Screen LTN140AT07-T03 14.0" HD Glossy for Samsung LCD Display Panel Replacement
Store rating:4.5
(102 reviews)
Attributes
IPSpanel type
Newproducts status
For Businessuse
16:9aspect ratio
65 MHzrefresh rate
5 msresponse time
interface type:IPS
brightness:400cd/m
contrast ratio:500:1
vertical viewing angle:95°
feature:not curved, Anti-Blue Light
warranty(year):1-Year
backlit type:LED
wide color gamut:68%
horizontal viewing angle:130°
color:Black
screen type:LED
built-in speaker:No
series:For Business
private mold:No
pixel pitch:0.276mm
application:LAPTOP
widescreen:Yes
display ratio:16:9
after-sales service:Return and Replacement, Repair, Others
place of origin:Guangdong, China
Brand Name:Just ewin
Model:LTN140AT07-T03
Resolution:1366 x 768
Screen Size:14.0 inch
Use:For Bussiness
Surface:Glossy
Pin:40 Pin
Condition:ORIGINAL A+
PAYMENT:TT.Western Union.Paypal Ect
Key attributes
panel type
IPS
products status
New
use
For Business
aspect ratio
16:9
refresh rate
65 MHz
response time
5 ms
interface type
IPS
brightness
400cd/m
contrast ratio
500:1
vertical viewing angle
95°
feature
not curved, Anti-Blue Light
warranty(year)
1-Year
backlit type
LED
wide color gamut
68%
horizontal viewing angle
130°
color
Black
screen type
LED
built-in speaker
No
series
For Business
private mold
No
pixel pitch
0.276mm
application
LAPTOP
widescreen
Yes
display ratio
16:9
after-sales service
Return and Replacement, Repair, Others
place of origin
Guangdong, China
Brand Name
Just ewin
Model
LTN140AT07-T03
Resolution
1366 x 768
Screen Size
14.0 inch
Use
For Bussiness
Surface
Glossy
Pin
40 Pin
Condition
ORIGINAL A+
PAYMENT
TT.Western Union.Paypal Ect
Packaging and delivery
Selling Units
Single item
Lead time
Customization options
Customized packaging(+ from /Min. order: 5,000 pieces)
View details
Product descriptions from the supplier
5 - 49 pieces
>= 50 pieces
Variations
Select now
model number: LTN140AT07-T03
LTN140AT07-T03
resolution: 1366X768
1366X768
screen size
14"