Original Buy Online Electronic Components SN74ACT14NSRG4 14 SOlC Logic
Store rating:4.6
(3 reviews)
Attributes
Surface MountMounting Type
Gates and InvertersFunctional Application
SN74ACT14NSRG4Model Number
ChinaPlace of Origin
OriginalBrand Name
14 SOIC (0.209", 5.30mm Width)Packaging
Series:Logic
Describe:IC INVERT SCHMITT 6CH 1IN 14SO
Number of Inputs:1
Features:Schmitt Trigger
Input Logic Level Low:0.5V ~ 1.4V
Input Logic Level High:1.2V ~ 2.1V
Key attributes
Mounting Type
Surface Mount
Functional Application
Gates and Inverters
Model Number
SN74ACT14NSRG4
Place of Origin
China
Brand Name
Original
Packaging
14 SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Series
Logic
Describe
IC INVERT SCHMITT 6CH 1IN 14SO
Number of Inputs
1
Features
Schmitt Trigger
Input Logic Level Low
0.5V ~ 1.4V
Input Logic Level High
1.2V ~ 2.1V