New Original LC1DT25F7C 4P(4NO) Contactor 25A 110VAC High Quality Overvoltage Class III Protective Cover 18 Months Warranty
Store rating:5.0
(1 review)
Attributes
LC1DT25F7C, LC1DT25F7CModel Number
FrancePlace of Origin
OriginalBrand Name
110 V AC 50/60 HzControl loop voltage [Uc]
4PNumber of poles
Loop contact type:4NO
Warranty:18 Months
Key attributes
Application
Industrial Equipment, Applied to non inductive or micro inductive load, resistance furnace
Model Number
LC1DT25F7C, LC1DT25F7C
Place of Origin
France
Brand Name
Original
Control loop voltage [Uc]
110 V AC 50/60 Hz