New Original HWS50A-48/A Power Supplies - Chassis Mount 48V 1.1A 53W Switching Power Supply
Store rating:4.7
(21 reviews)
Attributes
48V dcOutput Voltage
85 VAC to 265 VAC, 120 VDC to 370 VDCInput Voltage
AC-DCType
SingleOutput Type
IndustryApplication
HWS50A-48/AProtection
Output Current:1.1A
Place of Origin:Malaysia
Model Number:HWS50A-48/A
Brand Name:Story
Efficiency:87%
Output Frequency:63 Hz
Key attributes
Output Voltage
48V dc
Input Voltage
85 VAC to 265 VAC, 120 VDC to 370 VDC
Type
AC-DC
Output Type
Single
Application
Industry
Protection
HWS50A-48/A
Efficiency
87%
Output Current
1.1A
Output Frequency
63 Hz
Place of Origin
Malaysia
Model Number
HWS50A-48/A
Brand Name
Story
Packaging and delivery
Selling Units
Single item
Lead time
Product descriptions from the supplier
Minimum order quantity: 1 unit
Variations
Select now
Output Power
50 W