NPB22-J02R Emergency Stop 2b IP54 Protection 600V CE/cULus/TUV for 2NC 10A Max Current
Store rating:5.0
(44 reviews)
Attributes
600VMax. Voltage
10AMax. Current
2NCSwitch Combination
NoLED
Taiwan, ChinaPlace of Origin
NPB22-J02RModel Number
Brand Name:NHD
Rated Thermal Current (Ith):10A
Degree of Protection:IP54
Function:Rotary Switch
Operation Frequency:1,800 times/ Hour
Machanical Durability:1,000,000 times
Eletrical Durability:100,000 times
Accessories:Nameplate, Contact Block, Mounting Adaptor, Mounting Ting Tool
OEM:Accept
Certification:CE , cULus, TUV
Protection Level:IP54
Key attributes
Max. Voltage
600V
Max. Current
10A
Switch Combination
2NC
LED
No
Place of Origin
Taiwan, China
Model Number
NPB22-J02R
Brand Name
NHD
Rated Thermal Current (Ith)
10A
Degree of Protection
IP54
Function
Rotary Switch
Operation Frequency
1,800 times/ Hour
Machanical Durability
1,000,000 times
Eletrical Durability
100,000 times
Accessories
Nameplate, Contact Block, Mounting Adaptor, Mounting Ting Tool
OEM
Accept
Certification
CE , cULus, TUV
Protection Level
IP54
Packaging and delivery
Selling Units
Single item
Single package size
5.00X5.00X5.00 cm
Single gross weight
0.100 kg
Lead time
Product descriptions from the supplier
Warning/Disclaimer
California Proposition 65 Consumer Warning
Lower priced than similar
Minimum order quantity: 5 pieces
Variations
Select now
Color: Red
Rated Voltage: 600V
600V
Size
22 mm
Shipping
4 interest-free payments with
Alibaba.com order protection
Secure payments
Delivery arranged by supplier
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation