Mean Well Pb-300P-12 300W 12Vdc Battery Charger With Pfc Fast Charging Aluminum Case
No reviews yet
Attributes
Car ChargerType
300 Woutput power
12V/25Aoutput
100-240V/0.9Ainput
With LED Indicatormulti-function integrated
Standard Batteryuse
model number:PB-300P-12
brand name:Mean Well
Feature:Fast Charging
Material:Aluminum
Brand Name:Mean Well
Model Number:PB-300P-12
Key attributes
Type
Car Charger
output power
300 W
output
12V/25A