Manufacturer Channel VNH3SP30-E 30 PowerSOP (0.630", 16.00mm Width) Electronic Components Manufacturer IC MTR DRV 5.5 36V MULTIP
Store rating:4.6
(3 reviews)
Attributes
Surface MountMounting Type
Motor Drivers, ControllersFunctional Application
VNH3SP30-EModel Number
ChinaPlace of Origin
OriginalBrand Name
30 PowerSOP (0.630", 16.00mm Width)Packaging
Series:Power Management (PMIC)
Describe:IC MTR DRV 5.5 36V MULTIPWRSO 30
Motor Type AC, DC:Brushed DC
Function:Driver Fully Integrated, Control and Power Stage
Output Configuration:Half Bridge (2)
Interface:Parallel, PWM
Technology:Power MOSFET
Current Output:30A
Voltage Load:5.5V ~ 36V
Key attributes
Mounting Type
Surface Mount
Functional Application
Motor Drivers, Controllers
Model Number
VNH3SP30-E
Place of Origin
China
Brand Name
Original
Packaging
30 PowerSOP (0.630", 16.00mm Width)
Series
Power Management (PMIC)
Describe
IC MTR DRV 5.5 36V MULTIPWRSO 30
Motor Type AC, DC
Brushed DC
Function
Driver Fully Integrated, Control and Power Stage
Output Configuration
Half Bridge (2)
Interface
Parallel, PWM
Technology
Power MOSFET
Current Output
30A
Voltage Load
5.5V ~ 36V