Manufacturer Channel RH5RL32AA-T1-FE Power Management (PMIC) Integrated Circuits Chip TO 243AA IC REG LINEAR 3.2V 50MA SOT89 3
Store rating:4.6
(3 reviews)
Attributes
Surface MountMounting Type
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out RegulatorsFunctional Application
RH5RL32AA-T1-FEModel Number
ChinaPlace of Origin
OriginalBrand Name
TO 243AAPackaging
Series:Power Management (PMIC)
Describe:IC REG LINEAR 3.2V 50MA SOT89 3
Number of Regulators:1
Current Output:50mA
Current Quiescent (Iq):-
Key attributes
Mounting Type
Surface Mount
Functional Application
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out Regulators
Model Number
RH5RL32AA-T1-FE
Place of Origin
China
Brand Name
Original
Packaging
TO 243AA
Series
Power Management (PMIC)
Describe
IC REG LINEAR 3.2V 50MA SOT89 3
Number of Regulators
1
Current Output
50mA