Manufacturer Channel Components Electronic 1N5924APE3/TR12 DO-204AL, DO-41, Axial Diodes
Store rating:4.6
(3 reviews)
Attributes
Through HoleMounting Type
ZenerFunctional Application
1N5924APE3/TR12Model Number
ChinaPlace of Origin
OriginalBrand Name
DO-204AL, DO-41, AxialPackage / Case
Description:DIODE ZENER 9.1V 1.5W DO204AL
Package:Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):9.1 V
Power - Max:1.5 W
Impedance (Max) (Zzt):4 Ohms
Key attributes
Mounting Type
Through Hole
Functional Application
Zener
Model Number
1N5924APE3/TR12
Place of Origin
China
Brand Name
Original
Package / Case
DO-204AL, DO-41, Axial
Description
DIODE ZENER 9.1V 1.5W DO204AL
Package
Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
9.1 V
Power - Max
1.5 W
Impedance (Max) (Zzt)
4 Ohms