MC79L15ABPG Original One Stop Service IC REG LINEAR 15V 100MA TO92 3 Circuit Integrated TO 226 3, TO 92 3 Long Body Power Manage
Store rating:4.6
(3 reviews)
Attributes
Through HoleMounting Type
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out RegulatorsFunctional Application
MC79L15ABPGModel Number
ChinaPlace of Origin
OriginalBrand Name
TO 226 3, TO 92 3 Long BodyPackaging
Series:Power Management (PMIC)
Describe:IC REG LINEAR 15V 100MA TO92 3
Number of Regulators:1
Current Output:100mA
Current Quiescent (Iq):-
Key attributes
Mounting Type
Through Hole
Functional Application
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out Regulators
Model Number
MC79L15ABPG
Place of Origin
China
Brand Name
Original
Packaging
TO 226 3, TO 92 3 Long Body
Series
Power Management (PMIC)
Describe
IC REG LINEAR 15V 100MA TO92 3
Number of Regulators
1
Current Output
100mA