MC78L12ACPRAG Power Management (PMIC) Electronic Parts And Components IC REG LINEAR 12V 100MA TO92 3 Original One Stop Service
Store rating:5.0
(3 reviews)
LINPO PRECISION LIMITED
Multispecialty Supplier
2 yrs
HK
Attributes
Through HoleMounting Type
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out RegulatorsFunctional Application
MC78L12ACPRAGModel Number
ChinaPlace of Origin
OriginalBrand Name
TO 226 3, TO 92 3 Long Body, Formed LeadsPackaging
Series:Power Management (PMIC)
Describe:IC REG LINEAR 12V 100MA TO92 3
Number of Regulators:1
Current Output:100mA
Current Quiescent (Iq):6.5 mA
Key attributes
Mounting Type
Through Hole
Functional Application
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out Regulators
Model Number
MC78L12ACPRAG
Place of Origin
China
Brand Name
Original
Packaging
TO 226 3, TO 92 3 Long Body, Formed Leads
Series
Power Management (PMIC)
Describe
IC REG LINEAR 12V 100MA TO92 3
Number of Regulators
1
Current Output
100mA
Current Quiescent (Iq)
6.5 mA