LT1761ES5-1.2#TRPBF IC REG LIN 1.2V 100MA TSOT23 5 In Stock Price List For Electronic Components SOT 23 5 Thin, TSOT 23 5 Power
Store rating:5.0
(3 reviews)
LINPO PRECISION LIMITED
Multispecialty Supplier
2 yrs
HK
Attributes
Surface MountMounting Type
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out RegulatorsFunctional Application
LT1761ES5-1.2#TRPBFModel Number
ChinaPlace of Origin
OriginalBrand Name
SOT 23 5 Thin, TSOT 23 5Packaging
Series:Power Management (PMIC)
Describe:IC REG LIN 1.2V 100MA TSOT23 5
Number of Regulators:1
Current Output:100mA
Current Quiescent (Iq):-
Key attributes
Mounting Type
Surface Mount
Functional Application
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out Regulators
Model Number
LT1761ES5-1.2#TRPBF
Place of Origin
China
Brand Name
Original
Packaging
SOT 23 5 Thin, TSOT 23 5
Series
Power Management (PMIC)
Describe
IC REG LIN 1.2V 100MA TSOT23 5
Number of Regulators
1
Current Output
100mA