LM375QW2(SS)(B1) 37.5inch LCD Panel UHD Non Touch TFT LCD module display screen For LG Display LM375QW2-SSB1
Store rating:5.0
(10 reviews)
Attributes
IPSType
37.5 inchDisplay Size
Guangdong, ChinaPlace of Origin
Wholesale, retailSupplier Type
For LG DisplayBrand Name
LM375QW2-SSB1Model
Size | Format:37.5" | 21:9
Resolution:3840(RGB)x1600
Lamp Type:WLED
Frame Rate:60Hz
Brightness:300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:1000 : 1 (Typ.) (TM)
Panel Type:a-Si TFT-LCD, LCM
Viewing Angle:89/89/89/89 (Typ.)(CR>=10)
Touchscreen:No
Key attributes
Type
IPS
Display Size
37.5 inch
Place of Origin
Guangdong, China
Supplier Type
Wholesale, retail
Brand Name
For LG Display
Model
LM375QW2-SSB1
Size | Format
37.5" | 21:9
Resolution
3840(RGB)x1600
Lamp Type
WLED
Frame Rate
60Hz