Model:JD-X3000-4
Servo System:1.0 kW / 3000 RPM
Spindle Motor:3.7-5.5KW
Inverter:4KW
Guide Rail Slider:XYZ Axis 20 Precision Linear Guide Rail Slider
Machining Stroke:X-axis: 3000mm, Y-axis: 200mm, Z-axis: 100mm
Movement Speed:X-axis: 40m/min, Y-axis: 15m/min, Z-axis: 15m/min, A-axis: 10r/min
Accuracy:X-axis: ±0.15, Y-axis: ±0.1, Z-axis: ±0.1, A-axis: ±0.2
คุณสมบัติที่สำคัญ
วัสดุที่ใช้บังคับ
Wood, พีวีซี, อลูมิเนียม
แรงดัน
380V
Key จุดขาย
ความแม่นยำสูง
Core ส่วนประกอบ
Spindle motor, Servo system, Inverter, Guide rail, Ball screw
การประกัน
1 ปี
วิดีโอขาออก-ตรวจสอบ
ให้บริการโดย
เครื่องจักร Test Report
ให้บริการโดย
พลังงาน (W)
12800
สถานที่กำเนิด
Guangdong, China
น้ำหนัก
1200 kg
ชื่อแบรนด์
JUNDE
ขนาด (L * W * H)
4410*2070*2065mm
Product Name
Four-Axis CNC Drilling and Milling Machine (3-Meter Standard Model)
Application
Production Doors/windows/cabinets/wardrobes,ect.
Model
JD-X3000-4
Servo System
1.0 kW / 3000 RPM
Spindle Motor
3.7-5.5KW
Inverter
4KW
Guide Rail Slider
XYZ Axis 20 Precision Linear Guide Rail Slider
Machining Stroke
X-axis: 3000mm, Y-axis: 200mm, Z-axis: 100mm