In Stock BZT52-B13-QX Diodes SOD-123 DIODE ZENER 13V 590MW SOD123 Ic Electronic Components
Store rating:4.6
(3 reviews)
Attributes
Surface MountMounting Type
ZenerFunctional Application
BZT52-B13-QXModel Number
ChinaPlace of Origin
OriginalBrand Name
SOD-123Package / Case
Description:DIODE ZENER 13V 590MW SOD123
Package:Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):13 V
Power - Max:590 mW
Impedance (Max) (Zzt):10 Ohms
Key attributes
Mounting Type
Surface Mount
Functional Application
Zener
Model Number
BZT52-B13-QX
Place of Origin
China
Brand Name
Original
Package / Case
SOD-123
Description
DIODE ZENER 13V 590MW SOD123
Package
Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
13 V
Power - Max
590 mW
Impedance (Max) (Zzt)
10 Ohms