Ic Integrated Circuit AP130-25YRG-13 Manufacturer Channel TO 243AA IC REG LIN 2.5V 300MA SOT89R 3 Power Management (PMIC)
Store rating:4.6
(3 reviews)
Attributes
Surface MountMounting Type
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out RegulatorsFunctional Application
AP130-25YRG-13Model Number
ChinaPlace of Origin
OriginalBrand Name
TO 243AAPackaging
Series:Power Management (PMIC)
Describe:IC REG LIN 2.5V 300MA SOT89R 3
Number of Regulators:1
Current Output:300mA
Current Quiescent (Iq):100
Key attributes
Mounting Type
Surface Mount
Functional Application
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out Regulators
Model Number
AP130-25YRG-13
Place of Origin
China
Brand Name
Original
Packaging
TO 243AA
Series
Power Management (PMIC)
Describe
IC REG LIN 2.5V 300MA SOT89R 3
Number of Regulators
1
Current Output
300mA