Store rating:4.6
(3 reviews)
Attributes
Through HoleMounting Type
AC DC Converters, Offline SwitchesFunctional Application
NCP11184A065PGModel Number
ChinaPlace of Origin
OriginalBrand Name
8 DIP (0.300", 7.62mm), 7 LeadsPackaging
Series:Power Management (PMIC)
Describe:IC OFFLINE SWITCH 7DIP
Topology:Flyback
Frequency Switching:65kHz
Power (Watts):45 W
Control Features:EN
Key attributes
Mounting Type
Through Hole
Functional Application
AC DC Converters, Offline Switches
Model Number
NCP11184A065PG
Place of Origin
China
Brand Name
Original
Packaging
8 DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads
Series
Power Management (PMIC)
Describe
IC OFFLINE SWITCH 7DIP
Topology
Flyback
Frequency Switching
65kHz
Power (Watts)
45 W