No reviews yet
Attributes
Three PhaseOutput Type
DC/AC InvertersType
GrowattBrand Name
98.8%Inverter Efficiency
Zhejiang, ChinaPlace of Origin
MAC 50-70KTL3-X LV/MVModel Number
Input Voltage:1100V
Output Voltage:230V/400V (340-440V),277V/480V (425-540V)
Output Current:66.9A-96.6A
Output Frequency:50Hz/60Hz
Size:680/508/281mm
Weight:52kg
Protection degree:IP65
Key attributes
Output Type
Three Phase
Type
DC/AC Inverters
Brand Name
Growatt
Inverter Efficiency
98.8%
Place of Origin
Zhejiang, China
Model Number
MAC 50-70KTL3-X LV/MV
Input Voltage
1100V
Output Voltage
230V/400V (340-440V),277V/480V (425-540V)
Output Current
66.9A-96.6A
Output Frequency
50Hz/60Hz