GCS45125 Flywheel Roller Overrunning Clutch Bidirectional Bearing
No reviews yet
Attributes
RollerType
Jiangsu ChinaPrecision Rating
RollerSeals Type
Production Workshop Repair Shop Photocopy Shop Construction SiteApplicable Industries
GCS45125Model Number
Jiangsu ChinaPlace of Origin
Brand Name:Amount
Accuracy Level:P6
Sealing Type:OPEN
Product Name:two way bearings
material:GCr15 Bearing Steel
Inner diameter:45mm
Outer diameter:125mm
Height.:85mm
Driving Torque:246Nm
Structure:Roller type with Plectrum
WEIGHT:5.65kg
Key attributes
Type
Roller
Precision Rating
Jiangsu China
Seals Type
Roller
Applicable Industries
Production Workshop Repair Shop Photocopy Shop Construction Site
Model Number
GCS45125
Place of Origin
Jiangsu China
Brand Name
Amount
Accuracy Level
P6
Sealing Type
OPEN
Product Name
two way bearings
material
GCr15 Bearing Steel
Inner diameter
45mm
Outer diameter
125mm
Height.
85mm
Driving Torque
246Nm
Structure
Roller type with Plectrum
WEIGHT
5.65kg
Packaging and delivery
Selling Units
Single item
Single package size
5X5X5 cm
Single gross weight
5.650 kg
Lead time
Product descriptions from the supplier
Minimum order quantity: 1 piece
Variations
Select now
Bore Size: 45 mm
45 mm
Outside Diameter
125 mm