Factory YE3-160L-4 IE3 Cast Iron Customized 4 Pole 380V 15kw Three Phase Asynchronous Induction AC Electric Motor
No reviews yet
Attributes
Three-PhasePhase
380VAC Voltage
15kwRated Power
/Rated Speed
IEC MotorType
160mmFrame
Motor Mounting Type:Foot Mount
Protect Feature:/
Efficiency:/
Warranty:Other
Model Number:YE3-160L-4
Brand Name:BIOTE
Place of Origin:Guangdong, China
Frequency:50/60Hz
Product Name:IEC Motor
Key attributes
Phase
Three-Phase
AC Voltage
380V
Rated Power
15kw
Rated Speed
/
Type
IEC Motor
Frame
160mm