Factory Price China OEM LM30UUOP LM30OPUU 30mm Open Type Linear Bearing for Machinery Industries
No reviews yet
Attributes
12 mm, 12mmShaft Diameter
/Outer Diameter
High precisionPrecision Rating
Bearing Steel, Chrome Bearing SteelMaterial
2740Static Load Capacity
OilLubrication
Hardness:/
Width:45mm
Allowed Axial Load:Other
Basic Dynamic Load:/
Inner Diameter:30 mm
System of Measurement:Metric
bearing type:Oil Bearing
Place of Origin:China
Brand Name:YOCH/OEM
Product's name:Linear Ball Bearing
Series:LM...UUOP
Size:30 x 45 x 64 mm
Shaft Diameter:30mm
Weight:0.21kg
Feature:Long Life and Durable
Cage:Nylon Cage
Tolerance:Standard in 0, within -0.02mm (Customized Tolerance Provided)
Service:OEM Customized Services
Key attributes
Shaft Diameter
12 mm, 12mm
Outer Diameter
/
Precision Rating
High precision
Material
Bearing Steel, Chrome Bearing Steel
Static Load Capacity
2740
Lubrication
Oil
Hardness
/
Width
45mm
Allowed Axial Load
Other
Basic Dynamic Load
Inner Diameter
30 mm
System of Measurement
Metric
bearing type
Oil Bearing
Applicable Industries
Place of Origin
China
Brand Name
YOCH/OEM
Product's name
Linear Ball Bearing
Series
LM...UUOP
Size
30 x 45 x 64 mm
Shaft Diameter
30mm