Diodes BZX384C9V1-G3-18 SC-76, SOD-323 Buy Electronics Components Online In Stock
Store rating:4.6
(3 reviews)
Attributes
Surface MountMounting Type
ZenerFunctional Application
BZX384C9V1-G3-18Model Number
ChinaPlace of Origin
OriginalBrand Name
SC-76, SOD-323Package / Case
Description:DIODE ZENER 9.1V 200MW SOD323
Package:Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):9.1 V
Power - Max:200 mW
Impedance (Max) (Zzt):15 Ohms
Key attributes
Mounting Type
Surface Mount
Functional Application
Zener
Model Number
BZX384C9V1-G3-18
Place of Origin
China
Brand Name
Original
Package / Case
SC-76, SOD-323
Description
DIODE ZENER 9.1V 200MW SOD323
Package
Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
9.1 V
Power - Max
200 mW
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms