DZ-400/2SB Automatic Electric Double Chamber High-Accuracy Vacuum Sealer Machine 1KPA 400MM Pouch 220V/380V for Fresh Fruit
No reviews yet
Attributes
Food, Otherapplication
Bags, Pouch, Otherpackaging type
220V/380VVoltage
ElectricDriven Type
Automaticautomatic grade
Providedmachinery test report
warranty:1 Year
video outgoing-inspection:Provided
packaging material:Plastic, Other
key selling points:High-Accuracy
core components:PLC, Engine, Gearbox, Motor, Gear, Pump
Weight (KG):140
dimension(l*w*h):2100x1400x1700mm
Key attributes
application
Food, Other
packaging type
Bags, Pouch, Other
Voltage
220V/380V
Driven Type
Electric
automatic grade
Automatic
machinery test report
Provided
warranty
1 Year
video outgoing-inspection
Provided
packaging material
Plastic, Other
key selling points
High-Accuracy
core components
PLC, Engine, Gearbox, Motor, Gear, Pump
Weight (KG)
140
dimension(l*w*h)
2100x1400x1700mm
Packaging and delivery
Selling Units
Single item
Single gross weight
120.000 kg
Product descriptions from the supplier
1 - 9 pieces
10 - 999 pieces
>= 1,000 pieces
Variations
Select now
power: 1500W
1500W
model number
DZ-400/2SB
Shipping
Alibaba.com order protection
Secure payments
Delivery arranged by supplier
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation