DONE Hot Sale DL-75W-MAP Series AC-DC Led Panel Light Driver 75W 1.3-2.5A Aluminum Case CE FCC ROHS Certified 5-Year Warranty
Store rating:5.0
(3 reviews)
#20Most Popular in Panel Light Drivers
Attributes
Led LightingApplication
100~277VacInput Voltage
75WOutput Power
SwitchingType
AC-DCEnergy Transfer
IndustrialOutput Type
Warranty(Year):5-Year
Place of Origin:Guangdong, China
Model Number:DL-75W-MAP
Brand Name:DONE
Case Material:Aluminum
Dimming:NO
Efficiency:90-99%, 80%-89%
Lighting solutions service:Project Installation
Output Frequency:47 ~ 63Hz
Product Weight(kg):0.74
Topology:Ac-Dc Converter
Efficiency:89%
Power:75W
Output Voltage:20-58V
Certification:CE FCC ROHS
Warranty:5 Year
Key attributes
Application
Led Lighting
Input Voltage
100~277Vac
Output Power
75W
Type
Switching
Energy Transfer
AC-DC
Output Type
Industrial
Dimming
NO
Efficiency
90-99%, 80%-89%
Topology
Ac-Dc Converter
Case Material
Aluminum
Warranty(Year)
5-Year
Lighting solutions service
Project Installation
Place of Origin
Guangdong, China
Model Number
DL-75W-MAP
Brand Name
DONE
Output Frequency
47 ~ 63Hz
Product Weight(kg)
0.74
Application
LED Lighting
Efficiency
89%
Power
75W
Output Voltage
20-58V
Type
143*49*31mm
Certification
CE FCC ROHS
Warranty
5 Year
Packaging and delivery
Selling Units
Single item
Single package size
16X7X5 cm
Single gross weight
0.400 kg
Lead time
Customization options
Graphic customization(+ from /Min. order: 10,000 pieces)
Customized logo(+ from /Min. order: 10,000 pieces)
Customized packaging(+ from /Min. order: 10,000 pieces)
View details
Product descriptions from the supplier
arrow-logo
Minimum order quantity: 1 piece
Variations
Select now
Input Voltage(V): 100~277Vac
100~277Vac
Lamp Power(W): 75
75
Output Voltage
20~38Vdc
32~58Vdc