DCM472M26Y5UL6WJ5A0 Through-Hole Ceramic Disc Capacitor Through hole Component (THT),P=5mm 4.7nF 20% 500V 5mm
Store rating:4.8
(17 reviews)
Attributes
StandardTemperature Coefficient
±5%Tolerance
DCM472M26Y5UL6WJ5A0Model Number
High Quality Capacitor Cheap PriceDescription
ChanzonBrand Name
Bulk Box Standar Package Large StockPackaging Type
Manufacturing Date Code:OEM ODM Support PCB BOM Service
Capacitance:100pF-47uF
Place of Origin:Guangdong, China
Specification:6.3-50V
Application:LED Driver TV Lamp Adapter Air Conditioner
Package / Case:Through hole Component (THT)-P=5mm
Series:MLCC Multilayer Ceramic Capacitor
Features:Wide Capacitance Range Reliable Performance
Size / Dimension:contact us
Operating Temperature:Standard
Package:Standard Package
Condition:Original 100%
Service:BOM List Quotation
CZSKU:LC0078605
Key attributes
Temperature Coefficient
Standard
Tolerance
±5%
Model Number
DCM472M26Y5UL6WJ5A0
Description
High Quality Capacitor Cheap Price
Brand Name
Chanzon
Packaging Type
Bulk Box Standar Package Large Stock
Manufacturing Date Code
OEM ODM Support PCB BOM Service
Capacitance
100pF-47uF
Place of Origin
Guangdong, China
Specification
6.3-50V
Application
LED Driver TV Lamp Adapter Air Conditioner
Package / Case
Through hole Component (THT)-P=5mm
Series
MLCC Multilayer Ceramic Capacitor
Features
Wide Capacitance Range Reliable Performance
Size / Dimension
contact us
Operating Temperature
Standard
Package
Standard Package
Condition
Original 100%
Service
BOM List Quotation
CZSKU
LC0078605
Packaging and delivery
Selling Units
Single item
Single package size
18X15X2 cm
Single gross weight
0.500 kg
Lead time
Customization options
BOM(+ from /Min. order: 1,000 pieces)
OEM ODM(+ from /Min. order: 1,000 pieces)
PCB PCBA(+ from /Min. order: 1,000 pieces)
SMT(+ from /Min. order: 1,000 pieces)
View details
Product descriptions from the supplier
Warning/Disclaimer
California Proposition 65 Consumer Warning
Minimum order quantity: 20 pieces
Variations
Select now
类型: DCM472M26Y5UL6WJ5A0
DCM472M26Y5UL6WJ5A0
安装类型