DC10323A(5C) DC 10323A One-Way Sprag Bearing Holdback Backstop Clutch DC10323A 5C
No reviews yet
Attributes
sprag clutchType
P0Precision Rating
OpenSeals Type
Manufacturing Plant Machinery Repair Shops Retail Construction worksApplicable Industries
DC10323A 5C DC10323A 5CModel Number
Jiangsu ChinaPlace of Origin
Brand Name:TIANNIU
Material:Steel GCr15
Package:Single Box
STOCK:large
OEM:Accept
Application:Machinery
Torque Nm:806
Inner Race Max Overrunning Speed r min:3000
Width mm:21
Weight kg:0.175
Key attributes
Type
sprag clutch
Precision Rating
P0
Seals Type
Open
Applicable Industries
Manufacturing Plant Machinery Repair Shops Retail Construction works
Model Number
DC10323A 5C DC10323A 5C
Place of Origin
Jiangsu China
Brand Name
TIANNIU
Material
Steel GCr15
Package
Single Box
STOCK
large
OEM
Accept
Application
Machinery
Torque Nm
806
Inner Race Max Overrunning Speed r min
3000
Width mm
21
Weight kg
0.175
Packaging and delivery
Selling Units
Single item
Single package size
10X10X10 cm
Single gross weight
0.050 kg
Lead time
Customization options
Customized logo(+ from /Min. order: 200 pieces)
Customized packaging(+ from /Min. order: 200 pieces)
Graphic customization(+ from /Min. order: 200 pieces)
View details
Product descriptions from the supplier
Minimum order quantity: 1 piece
Variations
Select now
Bore Size: 103.231 mm
103.231 mm
Outside Diameter
119.891 mm