CKA50110 Sprag One Way Clutch Bearing
No reviews yet
Attributes
spragType
P6Precision Rating
openSeals Type
Manufacturing Plant Machinery Repair Shops Printing ShopsApplicable Industries
CKA50110Model Number
Jiangsu ChinaPlace of Origin
Brand Name:SUMA
Bore Diameter:50mm
Outer Diameter:110
Material:Chrome Steel GCr15
Lubrication:Grease
Product name:One Way Sprag Clutch
Torque Capacity:850Nm
OEM:ACCEPT
Stock:rich
Package:single box or as your requirments
Delivery:in stock
Key attributes
Type
sprag
Precision Rating
P6
Seals Type
open
Applicable Industries
Manufacturing Plant Machinery Repair Shops Printing Shops
Model Number
CKA50110
Place of Origin
Jiangsu China
Brand Name
SUMA
Bore Diameter
50mm
Outer Diameter
110
Material
Chrome Steel GCr15
Lubrication
Grease
Product name
One Way Sprag Clutch
Torque Capacity
850Nm
OEM
ACCEPT
Stock
rich
Package
single box or as your requirments
Delivery
in stock
Packaging and delivery
Selling Units
Single item
Single package size
19X18X10 cm
Single gross weight
1.700 kg
Lead time
Product descriptions from the supplier
Minimum order quantity: 1 piece
Variations
Select now
Bore Size: 50 mm(1.97in)
50 mm(1.97in)
Outside Diameter
110 mm(4.33in)