CD1H105MC9BEF4E100 Through-Hole Monolithic Ceramic Capacitor (MLCC) Through hole,P=5.08mm 1uF 20% 50V Y5V
Store rating:4.8
(17 reviews)
Attributes
StandardDielectric Material
CD1H105MC9BEF4E100Model Number
contact usRated Voltage
ChanzonBrand Name
Bulk Box Standar Package Large StockPackaging Type
OEM ODM Support PCB BOM ServiceManufacturing Date Code
Capacitance:Through-Hole Monolithic Ceramic Capacitor (MLCC)
Place of Origin:Guangdong, China
Description:High Quality Capacitor & Cheap Price
Specification:1uF
Application:Air Conditioner Compressor Generator
Package / Case:Through hole-P=5.08mm
Series:Capacitors Electrolytic Universal
Features:high quality
Size / Dimension:contact us
Operating Temperature:contact us
ESR (Equivalent Series Resistance):contact us
CZSKU:LC0076757
Key attributes
Dielectric Material
Standard
Model Number
CD1H105MC9BEF4E100
Rated Voltage
contact us
Brand Name
Chanzon
Packaging Type
Bulk Box Standar Package Large Stock
Manufacturing Date Code
OEM ODM Support PCB BOM Service
Capacitance
Through-Hole Monolithic Ceramic Capacitor (MLCC)
Place of Origin
Guangdong, China
Description
High Quality Capacitor & Cheap Price
Specification
1uF
Application
Air Conditioner Compressor Generator
Package / Case
Through hole-P=5.08mm
Series
Capacitors Electrolytic Universal
Features
high quality
Size / Dimension
contact us
Operating Temperature
ESR (Equivalent Series Resistance)
CZSKU
LC0076757
Packaging and delivery
Selling Units
Single item
Single package size
18X15X2 cm
Single gross weight
0.500 kg
Lead time
Customization options
BOM(+ from /Min. order: 100 pieces)
OEM ODM(+ from /Min. order: 100 pieces)
SMT(+ from /Min. order: 100 pieces)
PCB(+ from /Min. order: 100 pieces)
View details
Product descriptions from the supplier
Warning/Disclaimer
California Proposition 65 Consumer Warning
Minimum order quantity: 20 pieces
Variations
Select now
类型: CD1H105MC9BEF4E100
CD1H105MC9BEF4E100
安装类型
Through hole-P=5.08mm