C Treadmill Controller MC2100ELS 18W 2Y ZY .Compatible for Nordictrack PROFORM Treadmill Control Board Circuit Board
Store rating:4.7
(21 reviews)
1 sold
Attributes
220VRated voltage
10 WOutput Power
72 VVoltage
IP20Protection Class (ip)
1 AMaximum Current
3 months ~ 1 yearWarranty
Model Number:MC2100ELS-18W Treadmill Controller
Brand Name:NA
Place of Origin:Florida, United States
Controller Model:Model A
Key attributes
Rated voltage
220V
Output Power
10 W
Voltage
72 V
Protection Class (ip)
IP20
Maximum Current
1 A
Warranty
3 months ~ 1 year
Controller Model
Model A
Model Number
MC2100ELS-18W Treadmill Controller
Brand Name
NA
Place of Origin
Florida, United States
Packaging and delivery
Selling Units
Single item
Single package size
30X25X10 cm
Single gross weight
1.000 kg
Lead time
Product descriptions from the supplier
arrow-logo
Lower priced than similar
Minimum order quantity: 1 unit
Variations
Select now
Motor Type
AC Motor
Shipping
4 interest-free payments with
Dropship this product to your store
Alibaba.com order protection
Secure payments
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation