Buy Online Electronic Components L78M24ABV TO 220 3 Power Management (PMIC) In Stock
See store reviews
ALLCHIPS ELECTRONICS LIMITED
Multispecialty Supplier
2 yrs
HK
Attributes
StandardOutput Type
L78M24ABVManufacturer Part Number
Component & PartProduct Completion Type
Power Management (PMIC)Series
Through HoleMounting Type
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out RegulatorsApplication
Brand Name:Original
Place of Origin:China
Description:IC REG LINEAR 24V 500MA TO220AB
Features:Bom Service Electronic Component
Output Voltage:40V
Package:Tube
Number of Regulators:1
Current Output:500mA
Current Quiescent (Iq):6 mA
Key attributes
Output Type
Standard
Manufacturer Part Number
L78M24ABV
Product Completion Type
Component & Part
Series
Power Management (PMIC)
Mounting Type
Through Hole
Application
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out Regulators
Features
Bom Service Electronic Component
Output Voltage
40V
Description
IC REG LINEAR 24V 500MA TO220AB
Brand Name
Original
Place of Origin
China
Package
Tube
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Current Output
500mA
Current Quiescent (Iq)
6 mA