BZX8450-C27-QVL TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Diodes Electronics Component Manufacturer Channel
Store rating:4.6
(3 reviews)
Attributes
Surface MountMounting Type
ZenerFunctional Application
BZX8450-C27-QVLModel Number
ChinaPlace of Origin
OriginalBrand Name
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3Package / Case
Description:DIODE ZENER 27V 250MW TO236AB
Package:Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):27 V
Power - Max:250 mW
Impedance (Max) (Zzt):80 Ohms
Key attributes
Mounting Type
Surface Mount
Functional Application
Zener
Model Number
BZX8450-C27-QVL
Place of Origin
China
Brand Name
Original
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Description
DIODE ZENER 27V 250MW TO236AB
Package
Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
27 V
Power - Max
250 mW
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms