BU32UA3WNVX-TL Electronic Componente 4 UDFN Exposed Pad In Stock Power Management (PMIC) IC REG LIN 3.2V 300MA 4SSON
Store rating:5.0
(3 reviews)
LINPO PRECISION LIMITED
Multispecialty Supplier
2 yrs
HK
Attributes
Surface MountMounting Type
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out RegulatorsFunctional Application
BU32UA3WNVX-TLModel Number
ChinaPlace of Origin
OriginalBrand Name
4 UDFN Exposed PadPackaging
Series:Power Management (PMIC)
Describe:IC REG LIN 3.2V 300MA 4SSON
Number of Regulators:1
Current Output:300mA
Current Quiescent (Iq):90
Key attributes
Mounting Type
Surface Mount
Functional Application
Voltage Regulators Linear, Low Drop Out Regulators
Model Number
BU32UA3WNVX-TL
Place of Origin
China
Brand Name
Original
Packaging
4 UDFN Exposed Pad
Series
Power Management (PMIC)
Describe
IC REG LIN 3.2V 300MA 4SSON
Number of Regulators
1
Current Output
300mA